Studnie-Opole.pl
     
Start Studnie głębokość
STUDNIE - głębokość PDF Drukuj Email

Najdokładniejszym wskaźnikiem jest studnia u sąsiada, jeśli państwa bliski sąsiad ma na swojej posesji studnie głębinową to proszę go spytać o głębokość jego studni.

Zasada ustalenia minimalnej głębokości studni wydaje się dość prosta: dowiercić się do warstwy wodonośnej i zagłębić w niej rurę z filtrem studziennym na głębokość 4-6m, lub głębiej. Głębokość studni w każdym przypadku jest sprawą indywidualną i może się znacznie różnić w poszczególnych miejscowościach, lub nawet w obrębie jednej. Różnice, w terenach żwirowo-piaszczystych, wynikają najczęściej ze zróżnicowanego ukształtowania terenu, czyli położenia danego miejsca, względem poziomu wód podziemnych. W bardziej różnorodnych geologicznie terenach, różnica ta będzie wynikać dodatkowo z budowy geologicznej gruntu w danym miejscu. Na Opolszczyźnie najczęściej wykonuje się studnie na głębokość pomiędzy 12 a 22 metry. Naturalnie istnieją również obszary, na których warstwa wodonośna znajduje się bardzo głęboko.

W chwili obecnej nasze możliwości sprzętowe pozwalają nam na wiercenie studni w miękkich frakcjach (piachach, żwirach, glinach, iłach) do 60 metrów, natomiast w skałach paradoksalnie nawet do 120 metrów.

  

rzetelna_firma

Nowość

Dzięki nowo zakupionej technologi wiercimy także           we wszystkich skałach

szybko, sprawnie i ekonomicznie,

do 120 metrów!

Kontakt

ul. Rumiankowa 1
Suchy Bór
pod Opolem

info@studnie-opole.pl
+48 77 546 61 44
+48 691 73 03 12

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości