Studnie-Opole.pl
     
Start Studnie lokalizacja
STUDNIE - lokalizacja PDF Drukuj Email

Jeśli już się zdecydowaliście państwo na wykonanie studni, to zawsze nasuwa się pytanie: w którym miejscu ją wykonać? Trzeba by wezwać różdżkarza?

Otóż nie trzeba, to jest mit. Jednak, jeżeli będziecie państwo mieli taką potrzebę, to nie mamy nic przeciwko wierceniom, w miejscach wskazanych przez różdżkarzy i radiestetów. Najlepiej niech określą głębokość, a my pokarzemy czy mieli rację. Najdokładniej, wychodzi im określanie miejsca i głębokości, na terenach, które dobrze znają z doświadczenia.

Wyjaśnienie: Woda pod ziemią na terenach równinnych rzadko występuje w postaci cieków wodnych. Prawie zawsze ma postać pokładów wodnych, czyli rozległych obszarów, na których woda znajduje się na podobnej głębokości. Jest ona „uwięziona”, pomiędzy powierzchnią, a warstwą nieprzepuszczalną, lub pomiędzy dwoma warstwami nieprzepuszczalnymi. Wynika z tego że nie ma większego znaczenia, w którym miejscu na waszej posesji wykonamy odwiert.
Przy wyborze miejsca, zawsze zalecam zastosowanie się do przepisów prawa, określających minimalne odległości od granicy działki i minimalne odległości od innych obiektów budowlanych, oraz określenie najbardziej praktycznego położenia studni.

 

rzetelna_firma

Nowość

Dzięki nowo zakupionej technologi wiercimy także           we wszystkich skałach

szybko, sprawnie i ekonomicznie,

do 120 metrów!

Kontakt

ul. Rumiankowa 1
Suchy Bór
pod Opolem

info@studnie-opole.pl
+48 77 546 61 44
+48 691 73 03 12

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości