Studnie-Opole.pl
     
Start Studnie wykończenie studni
Wykończenie studni, obudowa, przyłącz PDF Drukuj Email

Zawsze zalecamy stosować pompę głębinową, zamiast tradycyjnej (ssącej), ponieważ ma ona o wiele lepsze parametry przy mniejszym poborze prądu, oraz cichszą prace.

Wykończenie studni może być bardzo różne. Przede wszystkim, należy się zastanowić, czy studnia będzie używana od wiosny do jesieni, czy może całorocznie. Ma to zasadniczy wpływ, na dobór odpowiedniego rozwiązania. Przedstawię tutaj, przez nas stosowane rozwiązania:

Z podłączeniem do budynku mieszkalnego, gospodarczego lub garażu:

w tym przypadku przeprowadza się rurę z wodą, od studni do budynku, pod ziemią (dla całorocznej poniżej głębokości przemarzania), wprowadza się ją do budynku (dla całorocznej do ocieplonego pomieszczenia), na odpowiedniej głębokości i podłącza do istniejącej instalacji wodnej, lub wyprowadza się przez ścianę budynku kranik na zewnątrz. W takim przypadku, wszystkie urządzenia sterujące pompą głębinową, znajdują się w pomieszczeniu i jest do nich łatwy dostęp. Natomiast miejsce, w którym znajduje się studnia, można odpowiednio zabezpieczyć i zasypać, a państwo zapomnicie że tam jest jakaś studnia;

można tez zrobić podobnie jak wyżej tylko urządzenia sterujące pompą umieścić pod ziemią, w miejscu wykonania studni. Należy wtedy wkopać pod ziemię obudowę studni o odpowiedniej średnicy, z betonowych kręgów lub z tworzywa sztucznego, zamykane odpornymi na nacisk pokrywami. W tym przypadku, jeśli studnia miałaby być całoroczną, to należy zabezpieczyć odpowiednio urządzenia w studzience, przed zamarzaniem. Można wtedy zastosować specjalną, ocieploną studzienkę.

Jeśli studni nie podłączymy do budynku, a będzie jedynie używana w ogrodzie (sezonowo):

Należy wtedy wkopać 1 lub 2 kręgi betonowe, lub obudowę z tworzywa sztucznego. W środku, umieszczamy wszystkie niezbędne elementy instalacji. Można ją też wykorzystać, do umieszczenia elektrozaworów, z instalacji automatycznego nawadniania. Pokrywa studzienki, będzie wtedy osadzona, na równi z powierzchnią ziemi.

Następnie wyprowadzamy na zewnątrz jeden, lub więcej punktów czerpania wody. Mogą być one zrobione, jako wolnostojące kraniki, lub mini studzienki z ukrytym (ale łatwo dostępnym) pod powierzchnią punktem przyłączenia węża ogrodowego. Wystające z ziemi kraniki, można też wykończyć w sposób dekoracyjny, np. wbudowując je w drewnianą studnie ozdobną.

Jeśli poziom wody gruntowej u państwa, w niektórych okresach roku się podwyższa i jest płycej niż 1 m pod powierzchnią, to obudowę studni wykonuje się ponad powierzchnią terenu.

W każdym przypadku, niezbędne będzie również doprowadzenie energii elektrycznej do studni w celu zasilenia pompy.  

Podczas używania studni sezonowo, nie ma potrzeby zabezpieczać elementów instalacji wodnej przed mrozem. Należy jednak bezwzględnie, przed każdą zimą, opróżnić instalację z wody. W przeciwny razie, mróz zimą zniszczy niektóre elementy instalacji. To narazi państwa na niepotrzebne koszty.
Rozwiązanie stosowane przez naszą firmę, w celu ochrony instalacji przed zamarznięciem, polega na bardzo prostym opróżnieniu całej instalacji, bez potrzeby podnoszenia pokrywy studzienki, oraz bez rozkręcania czegokolwiek.

 

rzetelna_firma

Nowość

Dzięki nowo zakupionej technologi wiercimy także           we wszystkich skałach

szybko, sprawnie i ekonomicznie,

do 120 metrów!

Kontakt

ul. Rumiankowa 1
Suchy Bór
pod Opolem

info@studnie-opole.pl
+48 77 546 61 44
+48 691 73 03 12

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości